Oznakowanie dróg – gdzie kupić znaki drogowe?

Znaki drogowe używane są w celu odpowiedniego oznakowania dróg, by poruszać się po nich sprawnie i bezpiecznie. Kto zajmuje się ich produkcją?

W Polsce działa obecnie wielu producentów znaków drogowych, którzy mogą zaoferować swoim klientom szeroką gamę produktów. Jak wytwarza się znaki drogowe? Jakie ich rodzaje dostępne są na sprzedaż? Czym muszą wyróżniać się dobre znaki? Czy można kupić je w internecie? Odpowiedzi na pytania udziela firma produkująca znaki ostrzegawcze, informacyjne, znaki nakazu oraz znaki zakazu wimed.pl.

Jak produkuje się znaki drogowe?

Produkcja znaków drogowych polega na przygotowywaniu odpowiedniego oznakowania według wymogów norm i przepisów. Dzięki temu powstają znaki drogowe spełniające odpowiednie wymagania, które mogą być używane przy drogach publicznych.

Znaki drogowe wytwarzane są z wykorzystaniem przepisów normy zharmonizowanej PN-EN 12899-1, która zawiera najważniejsze informacje na ich temat. Dodatkowo wiele firm, w tym firma produkująca znaki ostrzegawcze, informacyjne, nakazu oraz znaki zakazu wimed.pl poddaje je dodatkowej certyfikacji dla gwarancji najwyższej jakości.

Pod kątem technicznym znaki drogowe powstają z wykorzystaniem blachy metalowej, która poddawana jest procesom pokrywania odpowiednimi powłokami. Dzięki temu są one zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, na które wystawione są każdego dnia.

Obecnie znaki drogowe nie są malowane jak kiedyś, natomiast stosuje się na nich wcześniej docięte folie, które zapewniają ich atrakcyjny wygląd, zgodność z normami oraz wysoką trwałość i wytrzymałość.

Rodzaje znaków drogowych

Producenci znaków drogowych mogą zaoferować swoim klientom szeroką gamę tego typu produktów. Zaliczają się do nich:

  • znaki drogowe nakazu
  • znaki drogowe zakazu
  • znaki drogowe ostrzegawcze
  • znaki drogowe informacyjne

Dodatkowo wiele firm, w tym firma oferująca znaki ostrzegawcze, informacyjne, nakazu oraz znaki zakazu wimed.pl, zajmuje się produkcją innego typu oznakowania, między innymi do systemów informacji miejskiej czy znaków drogowych na indywidualne zamówienie.

Znaki te mogą być również dodatkowo uzupełnione o specjalne powłoki, które zwiększają ich widoczność w warunkach pogorszonego oświetlenia.

Dokładne informacje na temat oferty firmy można znaleźć na jej witrynie internetowej pod adresem  https://wimed.pl.

Czy znaki drogowe można kupić online?

Obecnie znaki drogowe można kupić również w sklepach internetowych, co dla wielu kupujących jest dużym udogodnieniem.

Przez internet można także zamawiać znaki ostrzegawcze, informacyjne, nakazu oraz znaki zakazu wimed.pl, które dostarczane są bezpiecznie i szybko do klientów na terenie całego kraju.