Kupno mieszkań w budowie

Własne mieszkanie to marzenie wielu osób i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ale trzeba też w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że takie marzenia spełniają się. Rynek mieszkaniowy u nas jest nawet dosyć dobrze rozwinięty. Do kupna pozostają zarówno nowe lokale, jak i te z tzw. rynku wtórnego. Tym samym więc, każdy, kto tylko jest zainteresowany kupnem mieszkania, ma realne szanse na zrealizowanie tegoż zamiaru. Jedni wybierają zatem mieszkania z rynku wtórnego, bo te są zdecydowanie tańsze niż nowe.

Inni z kolei decydują się na nowe cztery ściany. Każdy ma przecież swoje potrzeby i upodobania i stąd różne wybory i w tym względzie. Poza tym jeszcze trzeba wziąć pod uwagę kwestię finansową. Chyba wszyscy mamy tego świadomość, że kupno mieszkania to nader poważny wydatek. Wprawdzie nie trzeba mieć od razu gotówki, bo tej przeciętny Kowalski raczej nie posiada, ale ostatecznie i tak za mieszkanie w końcu trzeba przecież zapłacić. Na szczęście z pomocą przychodzą nam banki, które udzielają różnych kredytów. Oczywiście, nie wszyscy starający się o kredyt otrzymają go. Banki to nie organizacje typu non profit, tylko instytucje finansowe, których statutowym celem jest zarabianie pieniędzy, nie ich rozdawanie. Bank pożyczy nam i to nawet duże sumy, jeśli wykażemy się zdolnością kredytową. Innymi słowy mówiąc, musimy zapewnić bank, że będziemy w stanie systematycznie spłacać kolejne raty naszego zadłużenia.

A czy kupno mieszkań w budowie to dobry pomysł? Czy lepiej może wybrać już wykończony lokal? No cóż, i znów w tym miejscu nie odpowiemy na to pytanie, bo wybór zależy od kupujących. A poza tym każda opcja ma zarówno swoje pozytywne, jak i negatywne strony. W przypadku gotowego lokalu jest prościej, bo wystarczy się po prostu wprowadzić i już. Za to musimy zaakceptować określony stan mieszkania, jego rozkład i gotowe rozwiązania. Kupno mieszkań w budowie z kolei daje realne szanse na to, żebyśmy byli niejako współtwórcami naszych czterech ścian. Można sobie przynieść własny projekt wnętrza, a wykonawca nam go po prostu urzeczywistni.

Można też zażyczyć sobie zastosowania np. wyższej jakości materiałów wykończeniowych. Oczywiście za określoną dopłatą, ale nie może być w takich okolicznościach inaczej, gdyż nikt nam nie dopłaci. Kupno mieszkań w budowie to także szansa na wybranie lokalu w odpowiadającej nam lokalizacji. Na takim etapie mieszkania kupuje tylko część klientów, więc tym sposobem można sobie wybrać takie cztery ściany, o jakie nam faktycznie chodzi.