Kahon strunowy dla muzyków i wielbicieli głębokiego basu

Kahon znany również pod nazwą cajon jest to charakterystyczny instrument perkusyjny, który jest bardzo dobrze znany w kręgach muzycznych. Wydaje on wyrazisty, głęboki dźwięk, który zostanie rozpoznany przez każdego muzyka. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, iż ta skrzynka perkusyjna została stworzona w Peru przez afrykańskich niewolników. Obecnie, instrument ten jest używany między innymi przez miłośników flamenco.

Kahon – garść informacji o instrumencie perkusyjnym

Kahon to charakterystyczny instrument, który w swoim wnętrzu posiada najczęściej struny werblowe bądź też struny gitarowe. Są one specjalnie naciągnięte na przednią ściankę. Warto pamiętać o tym, że struny pozwalają wydać charakterystyczny dźwięk. Ten sprzęt muzyczny ma ciekawą budowę, na jego kształt składa się najczęściej bryła prostopadłościanu. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób gra się na takim instrumencie perkusyjnym. Otóż, w celu wydobycia z niego dźwięków, najpierw trzeba obrać wygodną pozycję. Najczęściej muzycy siedzą okrakiem na górnej części sprzętu. Po obraniu komfortowej pozycji, trzeba ułożyć prawidłowo dłonie. Najczęściej są one ułożone blisko przedniej ścianki, gdyż właśnie uderzanie o tę część instrumentu, pomaga w wydawaniu charakterystycznego dźwięku. Warto pamiętać także o tym, że tylna ściana instrumentu wyposażona jest w specjalny otwór.

Instrumenty muzyczne do samodzielnego montażu

Obecnie, można spotkać kahony, które nadają się do samodzielnego montażu. Z całą pewnością każdemu muzykowi sprawi wiele satysfakcji fakt, że może on samodzielnie złożyć własny instrument perkusyjny. Największą popularnością cieszą się instrumenty, które wykonane są w sposób ręczny. Dużym zainteresowaniem cieszą się sprzęty, które wykonywane są przez hiszpańskich mistrzów. Warto pamiętać o tym, że w kahonach strunowych, za efekt tak zwanego werbla, odpowiadają przede wszystkim struny, które rozpięte są bezpośrednio pod frontem. Co ważne, wyżej wymienione struny można regulować poprzez zastosowanie klucza imbusowego. Klucz znajduje się zawsze w zestawie wraz z instrumentem.

Kahon dla miłośników flamenco

Kahon jest sprzętem muzycznym, który posiada specjalnie wyprofilowaną górną krawędź płyty czołowej. Na jego wyposażeniu znajduje się wysokogatunkowy korpus z brzozy bałtyckiej, który jest odporny na intensywną eksploatację i odznacza się on ładnym wyglądem. Ten charakterystyczny instrument brzmi głębokim i ciepłym basem. W drodze podsumowania warto pamiętać, że kahon może być używany przez wielbicieli flamenco ale i nie tylko.