Wyprawka dla psa – co warto kupić?

Decydując się na kupno lub adopcję psa dobrze jest zaopatrzyć nowego członka rodziny w niezbędne akcesoria. Co powinna zawierać wyprawka dla psa, a jakie elementy nie są niezbędne? Skompletowanie podstawowego wyposażenia nie jest trudne.

Wybór karmy dla psa

Karma dla psa jest podstawową rzeczą jaką trzeba kupić, jeszcze przed przybyciem pupila do domu. Decyzja o rodzaju karmy zależy od wieku, wagi, poziomu aktywności fizycznej oraz stanu fizjologicznego psa. Te podstawowe dane pozwolą na dobór odpowiedniego pokarmu. Jeżeli bierzemy psa z hodowli, warto dopytać czym do tej pory był karmiony i na początku dawać ten sam pokarm. Z upływem czasu możliwe, że trzeba będzie wziąć pod uwagę np. ewentualne alergie, ale przede wszystkim gust samego psa. Na rynku najpopularniejsze są mokre bądź suche karmy. 

Wyprawka dla psa – miski

Pies potrzebuje dwóch misek dostosowanych do jego wielkości oraz potrzeb żywieniowych. Jedna przeznaczona będzie na świeżą wodę, a w drugiej podawany będzie pokarm. Małe psy zadowolą się miską o pojemności od 0,3l do 0,7l, natomiast duże do 3l.

Jeżeli nie chcemy zmieniać miski zbyt często, dobrze jest wstrzymać się od zakupy miski plastikowej. Są one o wiele mniej wytrzymałe i trudniej utrzymać je w czystości. Wybierając miskę stalową należy zwrócić uwagę czy posiadają gumę przy podstawie. Jej obecność zapobiegnie przemieszczaniu miski po całym pomieszczeniu. Miska ceramiczna jest równie dobrym wyborem, gdyż jej ciężar zapobiegnie przesuwaniu.

Wyprawka dla psa – legowisko

Podobnie jak przy zakupie karmy i misek kupując posłanie dla czworonoga zwracamy przede wszystkim uwagę na jego wielkość. Kolejnym kryterium będą już tylko preferencje estetyczne właściciela. Na rynku dostępne są legowiska w postaci kanap, materaców, poduch lub przytulnych domków. Posłanie można dodatkowo umościć wygodnym, miękkim kocem.

Spacer z podopiecznym

Wyprawka dla psa powinna zawierać smycz, obrożę lub szelki. Ponownie biorąc pod uwagę potrzeby i cechy naszego pupila dobieramy odpowiednią smycz. Do wyboru są smycze spacerowe, przepinane, wyposażone w amortyzator lub automatyczne. Obroże mogą być wykonane ze skóry, wysokiej jakości taśmy, metalu lub materiału. Alternatywą dla obroży są szelki. Zapewniają one ochronę szyi psa, gdy lubi on ciągnąć na spacerze

Dodatkowe akcesoria

Wyżej wymienione produkty to niezbędne elementy wyposażenia, jednak w wyprawce dla psa warto uwzględnić dodatkowe gadżety. Warto rozważyć zakup zabawek dla psa, szczotki lub furminatora, szamponu oraz środków przeciwko pchłom i kleszczom.