Szampon w kostce – ekologiczne rozwiązanie

W dobie rosnącej świadomości społecznej na temat ekologii i problemów związanych z brakiem dbałości o środowisko, coraz częściej spotykamy się z tzw. ekoproduktami. Mają one wielu zwolenników, ale równie wiele osób podchodzi do nich sceptycznie, głównie ze względu na ceny. Wiele z tych produktów charakteryzuje bowiem wysoka w stosunku do innych towarów cena.

Dlaczego tak jest i czy w ogóle faktycznie tak jest?

Otóż nie do końca, być może niektóre produkty eko są droższe, jednak nie wszystkie i w myśl zasady, że dla chcącego nic trudnego, takich właśnie, tańszych, produktów należy poszukiwać.
Niewątpliwie najtrudniej w obecnych czasach wyeliminować z naszego życia plastik. Jest on wszechobecny i z pewnością w większości domów generuje największą ilość odpadów. Tym bardziej ciekawymi produktami ekologicznymi okazują się szampony do włosów w kostkach. Nie dość, że sprzedawane są w kartonowych pudełeczkach, które są w pełni biodegradowalne, to jeszcze w ich składzie nie znajdziemy żadnej szkodliwej chemii.

Przyjrzyjmy się zatem jeszcze ich cenie

Koszt jednej kostki, to, w zależności od producenta, około 20 złotych. Z pozoru nie jest to najniższa cena, ale jeżeli wierzyć informacji na opakowaniu, która głosi, iż produkt wystarczy nawet na 50 myć, to sprawa jawi się już zgoła inaczej. Warto po taki szampon sięgnąć, to już jedna butelka w miesiącu mniej w naszym koszu z odpadami.
Poszukujmy małych rozwiązań i stosujmy metodę małych kroczków, a z czasem życie w stylu eko okaże się banalnie łatwe.

Zobacz więcej tego typu postów na e-vintage.pl