Nowoczesny model rodziny
Rodzina – jak można zdefiniować takie pojęcie? Każdy z nas ma na pewno jakiś tam wzór rodziny, który od dawna tkwi w ich głowach. Według tego właśnie układamy sobie późniejszy wygląd naszej rodziny, którą będziemy planowali założyć w jakiejś tam przyszłości. Chociaż nie można powiedzieć, że wszyscy opieramy się na wzorach wyniesionych z domu. Bardzo często buntują się osoby, które z domu wyniosły wzorzec matki, która siedzi tylko w kuchni tam jest jej miejsce. Ojciec z kolei stoi na czubku rodziny i dba o jej odpowiednie utrzymanie.
Jak wygląda nowoczesny model rodziny?
Dzieci „chodzą” jak w zegarku dobrze nakręcone i przynoszą same szóstki ze szkoły. Taki obraz czasem jest mocno buntowany w następnych pokoleniach. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ bardzo często w dzisiejszych czasach obowiązuje nowoczesny model rodziny. Co to dokładnie oznacza? W zasadzie przez różne osoby taki model rodziny jest opacznie rozumiany. Dla jednych jest to dom, gdzie mama i tata równo chodzą codziennie do pracy, a weekendy spędzają z dziećmi na najróżniejszych, nowoczesnych rozrywkach.
Rodzice dbają o swoje dzieci i są naprawdę fajnymi osobami dbając przy tym o normalny, zdrowy podział obowiązków rodzinnych pomiędzy sobą a swoimi pociechami. Bardzo często taki model nowoczesnej rodziny jest zupełnie czymś innym, niekoniecznie dobrym. Dlaczego? Ponieważ w takiej rodzinie na wzór nowoczesnych, mama i tata często wysługują swoje dzieci w robieniu czegokolwiek. Można zacząć chociażby od szkoły. Co prawda rodzic nie pójdzie za swoje dziecko na zajęcia, jednak zaraz po powrocie chętnie wykona za niego zadanie lub przy minimalnym udziale swojego syna, córki.
Jak rodzice dbają o swoje pociechy?
To rodzic będzie dbał, aby jego pełnoletni uczeń liceum miał uszykowane kanapki do szkoły i jeszcze na końcu włoży mu je do plecaka, bo inaczej dziecko zapomni. Jak jest konkurs w szkole, to mama i tata zrobią wszystko za swoją pociechę, dzięki czemu zwiększą jego szansę na wygraną. Obserwowany jest trend w postaci przenoszenia dziecka w ostatniej klasie szkoły podstawowej do zupełnie innej, dzięki czemu uczeń ma szansę na uzyskanie najlepszych ocen na tle całej szkoły podstawowej.
Rodzice załatwiają swoim pociechom specjalne zaświadczenie o np.dyslekcji (aczkolwiek dziecko nie ma z tym do czynienia), dzięki czemu załatwią mu dodatkowy czas na egzaminie. Czy takie postępowanie jest dobre? Oczywiście, że nie, ponieważ z tego nowoczesnego modelu rodziny wyrośnie pokolenie leniwych ludzi, którzy nie będą mieli ochotę wziąć się nawet za pracę w przyszłości i wiecznie będą na utrzymaniu rodziców.