Pierścionki zaręczynowe – jak wybrać, aby usłyszeć „tak”?

Letni wieczór, romantyczna kolacja, świece… długo o tym myślałeś i nareszcie nadeszła odpowiednia chwila, aby zapytać ukochaną osobę, czy zechce Cię poślubić i spędzić wspólnie resztę życia. To ważna i pełna emocji chwila, jedna z tych, które zapamiętacie na zawsze. Jednak oprócz twojej miłości, kluczowy w tym momencie jest niewątpliwie pierścionek.

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Przede wszystkim pomyśl o stylu swojej narzeczonej. W sklepie jubilerskim sprzedawcy chętnie pomogą i doradzą, ale nikt nie zna przyszłej panny młodej, dlatego warto zwrócić uwagę na rodzaj biżuterii, który zwykle nosi. Czy ma wyrafinowany i subtelny gust? Czy nosi dużo biżuterii, a może jest praktyczną minimalistką? Odpowiedzi na te pytania mogą być bardzo pomocne przy wyborze pierścionka zaręczynowego. Diament to klasyka, nie jest obowiązkowy, ale zalecany. Samo słowo, które pochodzi od greckiego „adamas” (αδαμας), oznacza niezłomny, niezwyciężony i sugeruje coś solidnego. Jest to najtwardszy i najbardziej odporny kamień szlachetny, przekonujący symbol czegoś trwałego, a zatem idealnego, aby przypieczętować twoją obietnicę. Jednak zawsze musisz zwracać uwagę na osobisty gust. Kamień szlachetny jest kluczowy i przyciąga wzrok, ale ważna jest również oprawa. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj biżuterii preferuje twoja przyszła żona: żółte złoto, białe złoto czy platyna? Spróbuj zinterpretować wszelkie wskazówki – jeśli wspomniałeś wcześniej o ślubie, Twoja panna młoda mogła „między słowami” wspomnieć, jakie pierścionki się jej podobają. W takim przypadku oczywiście wybór jest znacznie łatwiejszy.

Pierścionki zaręczynowe – jak znaleźć właściwy?

Obietnica wspólnego życia – na dobre i na złe – jest podkreślana pierścionkiem. Tradycyjnie wybór należy do przyszłego pana młodego. Pierścionek zaręczynowy to więcej niż biżuteria. To symbol wiecznej miłości, który przez całe życie przypomina pannie młodej moment, w którym jej przyszły mąż poprosił ją o rękę. Klasyka to pierścionek z pasjansem, czyli szczególnie pięknym i dużym, indywidualnie oprawionym brylantem. Ponadto istnieją również nowoczesne alternatywy, które cieszą się dziś coraz większą popularnością. Wybór pierścionka zaręczynowego nie łatwy, ale bardzo ważny. Warto się postarać, a odpowiedź z pewnością będzie brzmiała „tak”.

Subtelne wskazówki

Często kobiety dają ukochanemu mniej lub bardziej świadome wskazówki, który pierścionek zaręczynowy by sobie życzyły. Dobrą okazją do tego jest wspólne oglądanie magazynów ślubnych lub wystaw sklepów jubilerskich. Dlatego warto być uważnym podczas zakupów, to może znacznie ułatwić wybór. Wielu mężczyznom przy zakupie pierścionka towarzyszy mama, siostra lub najlepsza przyjaciółka, która najlepiej zna gust przyszłej panny młodej.

Jak dobrać prawidłowy rozmiar pierścionka?

Najlepiej dostarczyć jubilerowi pierścionek, który nosi narzeczona na palcu serdecznym, jednak to nie zawsze jest możliwe. Jeśli jednak mimo wszelkich starań pierścionek zaręczynowy okaże się za mały lub za duży, zwykle można go łatwo wymienić.

Na którym palcu nosi się pierścionki zaręczynowe?

Pierścionek zaręczynowy w okresie narzeczeństwa nosi się na serdecznym palcu prawej ręki. Po ślubie przekłada się go na serdeczny palec lewej ręki lub można go nosić razem z obrączką na czwartym palcu prawej ręki. Niektóre panie przekładają go na palec środkowy.

Jak wyceniane są diamenty?

To ile trzeba zapłacić za diament, zależy od kilku czynników. Eksperci oceniają diamenty według 4 C – szlifu, koloru, przejrzystości i karatów (jednostka miary wagi kamieni szlachetnych). Najczęstszym szlifem diamentowym jest szlif brylantowy okrągły, ale tak samo popularne są cięcia, takie jak gruszka, princessa, owal, serce.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Kiedyś uważało się, że na pierścionek zaręczynowy trzeba poświęcić co najmniej trzymiesięczną pensję. Jednak taki zwyczaj panuje już tylko Stanach Zjednoczonych. Zaręczyny nie powinny nikogo rujnować. Znacznie ważniejsze jest to, aby pierścionek był wykonany z wysokiej jakości materiałów, został starannie wybrany i jak najlepiej oddawał styl panny młodej. Zobacz więcej na https://luva.pl/pierscionki-zareczynowe