Najpopularniejsze pozycje książkowe dla młodych czytelniczek

W czasie, kiedy praca i nauka przeszła na tryb zdalny, jeszcze więcej niż zwykle czasu spędzamy przed ekranami naszych smartfonów i komputerów. Bardzo często, po całym dniu spędzonym przy takiej pracy, nasze oczy są wyraźnie zmęczone i potrzebują odpoczynku. Dobrym sposobem będzie nawet krótki spacer na łonie natury, gdzie w otoczeniu drzew i krzewów oczy doznają ukojenia i uspokojenia.

Z kolei na wolny wieczór lub popołudnie proponujemy relaks przy dobrej książce, czytanej najlepiej w wersji tradycyjnej, papierowej.

Jeśli szukasz sposobu na oderwanie swojej nastoletniej córki od komputera lub telewizora, książka będzie świetnym rozwiązaniem. Prezentujemy poniżej najlepsze książki dla nastolatek – nasz subiektywny wybór poparty najczęstszymi wyborami młodych konsumentek.

Z podwórka wprost na książęcy dwór

Seria książek o losach Mii Thermopolis, młodej dziewczynie przeżywającej różne rozterki życia nastoletniego wraz z przełomowym momentem, kiedy dziewczyna dowiaduje się, że jest dziedziczką tronu w Genowii – małym europejskim państwie.

„Pamiętnik księżniczki” autorstwa Meg Cabot to wciągająca, zabawna literatura o życiu współczesnej nastolatki, która ląduje na prawdziwym dworze królewskim i musi zmierzyć się z nowymi obowiązkami, które odtąd będą na niej ciążyć.

Książki przypadną do gustu nie tylko dziewczynom marzącym w dzieciństwie o byciu księżniczką, ale także tym z nieco bardziej przyziemnymi aspiracjami.

Trzy skrajnie różne nastolatki, które połączyła przyjaźń

Seria książek o Ellie, Magdzie i Nadine, młodych, bardzo różnych dziewczynach to kolejne ciekawe książki dla nastolatek.

Ellie jest zafascynowana sztuką, Nadine pasjonuje się horrorami, za to Magda – przede wszystkim dbaniem o wygląd oraz zabieganiem o względy płci przeciwnej.

Cykl książek Jacqueline Wilson to historie, jakie przytrafiają się wszędzie na świecie.
„Dziewczyny się odchudzają”, bo niemalże każda nastolatka przechodzi w pewnym okresie manię na punkcie swojej wagi.
„Dziewczyny się spóźniają”, czyli dlaczego rodzice wymagają tak wczesnych powrotów do domu, zwłaszcza wtedy, kiedy w życiu bohaterki pojawia się uroczy, młody chłopak.
Czy „Dziewczyny płaczą”, bo hormony potrafią szaleć i doprowadzać do łez przy najróżniejszych sytuacjach.

Powyższe przykłady to książki młodzieżowe dla dziewczyn, które z pewnością wciągną młode czytelniczki i nie pozwolą oderwać się od lektury.

W przypadku, gdy młodzież niechętnie sięga po lektury szkolne, bo nie wszystkie tytuły je interesują, warto podsuwać im książki, które okażą się wspaniałą czytelniczą przygodą, rozbudzającą wyobraźnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *