Najpopularniejsze pozycje książkowe dla młodych czytelniczek

W czasie, kiedy praca i nauka przeszła na tryb zdalny, jeszcze więcej niż zwykle czasu spędzamy przed ekranami naszych smartfonów i komputerów. Bardzo często, po całym dniu spędzonym przy takiej pracy, nasze oczy są wyraźnie zmęczone i potrzebują odpoczynku. Dobrym sposobem będzie nawet krótki spacer na łonie natury, gdzie w otoczeniu drzew i krzewów oczy doznają ukojenia i uspokojenia.

Z kolei na wolny wieczór lub popołudnie proponujemy relaks przy dobrej książce, czytanej najlepiej w wersji tradycyjnej, papierowej.

Jeśli szukasz sposobu na oderwanie swojej nastoletniej córki od komputera lub telewizora, książka będzie świetnym rozwiązaniem. Prezentujemy poniżej najlepsze książki dla nastolatek – nasz subiektywny wybór poparty najczęstszymi wyborami młodych konsumentek.

Z podwórka wprost na książęcy dwór

Seria książek o losach Mii Thermopolis, młodej dziewczynie przeżywającej różne rozterki życia nastoletniego wraz z przełomowym momentem, kiedy dziewczyna dowiaduje się, że jest dziedziczką tronu w Genowii – małym europejskim państwie.

„Pamiętnik księżniczki” autorstwa Meg Cabot to wciągająca, zabawna literatura o życiu współczesnej nastolatki, która ląduje na prawdziwym dworze królewskim i musi zmierzyć się z nowymi obowiązkami, które odtąd będą na niej ciążyć.

Książki przypadną do gustu nie tylko dziewczynom marzącym w dzieciństwie o byciu księżniczką, ale także tym z nieco bardziej przyziemnymi aspiracjami.

Trzy skrajnie różne nastolatki, które połączyła przyjaźń

Seria książek o Ellie, Magdzie i Nadine, młodych, bardzo różnych dziewczynach to kolejne ciekawe książki dla nastolatek.

Ellie jest zafascynowana sztuką, Nadine pasjonuje się horrorami, za to Magda – przede wszystkim dbaniem o wygląd oraz zabieganiem o względy płci przeciwnej.

Cykl książek Jacqueline Wilson to historie, jakie przytrafiają się wszędzie na świecie.
„Dziewczyny się odchudzają”, bo niemalże każda nastolatka przechodzi w pewnym okresie manię na punkcie swojej wagi.
„Dziewczyny się spóźniają”, czyli dlaczego rodzice wymagają tak wczesnych powrotów do domu, zwłaszcza wtedy, kiedy w życiu bohaterki pojawia się uroczy, młody chłopak.
Czy „Dziewczyny płaczą”, bo hormony potrafią szaleć i doprowadzać do łez przy najróżniejszych sytuacjach.

Powyższe przykłady to książki młodzieżowe dla dziewczyn, które z pewnością wciągną młode czytelniczki i nie pozwolą oderwać się od lektury.

W przypadku, gdy młodzież niechętnie sięga po lektury szkolne, bo nie wszystkie tytuły je interesują, warto podsuwać im książki, które okażą się wspaniałą czytelniczą przygodą, rozbudzającą wyobraźnię.