Marka Flexi i jej smycze – dlaczego warta ją wybrać?

Zdrowy i komfortowy spacer zapewnia marka Flexi i jej smycze. Wyróżniają się swoją wysoką jakością oraz trwałością. Smycze nie psują się podczas spokojnego spaceru w parku oraz są łatwe w użytkowaniu.

Czym wyróżnia się firma flexi i jej produkty?

Marka Flexi i jej smycze posiada szeroki wybór, dzięki któremu każdy miłośnik czworonogów z pewnością znajdzie coś dla siebie. W swoim asortymencie posiadają smycze dla dużych, średnich i małych psów, którym odpowiadają poszczególne rozmiary. Największą popularnością cieszą się smycze automatyczne, ponieważ zapewniają komfort podczas spacerów zarówno pupilom jak i opiekunom. Najważniejsze jest, odpowiednie dobranie smyczy i długości linki lub taśmy do wielkości psa oraz jego wagi.

Jakie mogą być rodzaje smyczy?

Marka Flexi i jej smycze dzieli swoje flagowe produkty na kilka kategorii, spośród których wyróżniamy:

  • Smycze classic to podstawowy model smyczy, występuje on w czterech różnych kolorach (różowym, czerwonym, niebieskim, i czarnym) oraz w wersji z biało – czarną linką lub czarną taśmą.
  • Smycze comfort mają za zadanie zapewnić jak największą wygodę w czasie spacerów. Występują w różnych połączeniach kolorystycznych.
  • Smycze design wyróżniają się swoim wyglądem, ponieważ są to smycze w kropki. Występują w czarnym kolorze, w wersji z czarną linką lub czarną taśmą. Natomiast wybrać można kolory kropek, a wśród nich mamy kolor czerwony, niebieski, żółty i zielony.
  • Smycze giant są przeznaczone dla bardzo ciężkich psów i porywczych. Występują tylko i wyłącznie na taśmie. W przypadku tych smyczy nie ma możliwości podłączenia Multi Boxa, ale można zamontować system świetlny.
  • Smycze neon wyróżniają się swoim jaskrawożółtym i odblaskowym kolorze obudowy. Posiadają neonową linkę lub taśmę. Są przeznaczone dla osób spacerujących głównie o późnych porach, lub bardzo wczesnych gdy jest jeszcze ciemno.

Zanim wybierzesz odpowiednią smycz, zastanów się dobrze nad jej rodzajem, tak aby wybór był najbardziej odpowiedni do twoich potrzeb.

Na co zwrócić uwagę wybierając smycz?

Podczas szukania odpowiedniej smyczy zwróć uwagę na to czy Twój pies należy do psów żywiołowych. Jeśli tak, to najlepszym rozwiązaniem będzie, zakup smyczy z grubszą i szeroką taśmą bez względu czy jest on duży, czy mały. Natomiast w przypadku spokojnego i łagodnego psa dobrym wyborem będzie smycz automatyczna. Warto zwrócić uwagę na to kiedy będziemy najczęściej używać smyczy. Inne smycze używa się podczas spacerów, inne podczas spacerów o zmroku, jeszcze inne podczas uprawiania sportów lub tresury psa.

Wybranie smyczy dla swojego psa, nie jest do końca takie proste. Firma flexi zadbała o to, aby wśród jej produktów znalazły się wszystkie te, które będą najbardziej odpowiadać właścicielom psów.