Lecznicze i kosmetyczne zastosowanie siemienia lnianego

Bardzo często wydajemy mnóstwo pieniędzy na drogie suplementy diety, które mają wspomóc nasz organizm w walce z wieloma dolegliwościami oraz upiększyć wygląd i poprawić samopoczucie.
Niejednokrotnie jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ogromna moc uzdrawiająca i upiększająca drzemie w wielu popularnych roślinach oraz chwastach z jakimi do czynienia mamy właściwie każdego dnia. Spotykamy je we własnych ogródkach, podmiejskich rabatkach oraz skwerach traktując jak intruzy.
Doskonałymi przykładami takich roślin są pokrzywa, skrzyp polny, rumianek, bratek oraz len, z którego pozyskiwane jest siemię lniane.

Siemię lniane – jak stosować aby przyniosło nam oczekiwane rezultaty?


Siemię lniane stosować możemy na wiele schorzeń i dolegliwości oraz problemów urodowych. Siemię lniane jak stosować na zaparcia? Otóż ziarna pozyskiwane z lnu mogą stanowić doskonały lek na uporczywe zaparcia oraz dolegliwości ze strony układu pokarmowego, np częste bóle brzucha i żołądka, owrzodzenie żołądka i dwunastnicy oraz problemy trawienne.
Siemię lniane jak stosować – łyżeczkę siemienia zalać należy wrzątkiem i odstawić na kilka minut. Po upływie zalecanego czasu trzymać powinniśmy napój o gęstej konsystencji przypominającej kleik lub kisiel. Należy popijać go małymi łykami około trzech razy na dobę.


Len to także doskonały kosmetyk na włosy oraz ogromne źródło dobrze przyswajalnego białka pochodzenia roślinnego. Dlatego warto nakładać do na włosy oraz dodawać do wszelkich potraw, dań i przekąsek.
Len jest doskonałą alternatywą dla wielu o wiele droższych środków farmakologicznych jakie nabyć możemy w aptekach.
Ponadto jego skład jest jak najbardziej naturalny, natomiast w preparatach aptecznych i innych dostępnych na rynku bardzo często znaleźć możemy szereg substancji wzmacniających oraz ulepszających smak i zapach a także konserwanty.

Warto inwestować w naturalne leczenie

Dlatego warto zdecydowanie jest inwestować w to co naturalne. Już nasze babcie i ich mamy docenić potrafiły uzdrawiające i lecznicze właściwości roślin i pospolitych chwastów. Dlaczego więc nie spróbować i powrócić do natury? To bowiem w niej drzemie największa siła i potęga oraz moce uzdrawiające.


Siemię lniane jak stosować – możesz zapytać o to swoją mamę lub babcię albo znaleźć odpowiedź na swoje zapytanie wpisując hasło w swoją wyszukiwarkę internetową. Dzięki temu poznasz wiele ciekawych przepisów oraz porad na to jak stosować oraz przyrządzać siemię lniane , w taki sposób by móc wyciągnąć z niego wszystkie cenne i uzdrawiające właściwości.