Jak zlikwidować konto na Facebooku?

Jak zlikwidować konto na Facebooku? Dotychczas wiele osób dość mocno się nad tym zastanawiało, ponieważ był to dość skomplikowany proces. Aby skasować swoje konto na Facebooku należało skontaktować się z administracją i odpowiedzieć na kilka pytań. Na szczęście proces ten został mocno usprawniony i dziś wystarczy tylko wcisnąć przycisk „usuń konto” w ustawieniach naszego konta. Należy pamiętać jednak o tym, że Facebook przechowuje wszystkie nasze dane osobowe nawet w momencie, kiedy już fizycznie nie posiadamy tam konta.

Godzimy się na to dobrowolnie, akceptując regulamin Facebooka przy zakładaniu konta. Być może brzmi to nieco przerażająco, ale przechowywanie naszych danych osobowych jest dość powszechnym zjawiskiem na bardzo wielu stronach internetowych, które wymagają podania naszych danych. Mimo wszystko myślę, że nie należy się tego obawiać i skupić się na możliwościach, które oferuje Facebook. Jest to bowiem niesamowita platforma, która umożliwia przede wszystkim kontakt z przyjaciółmi. Dzięki posiadaniu Facebooka możemy skontaktować się niemalże z każdym, ponieważ jest to tak popularna platforma, że ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć osobę, która z niej nie korzysta.

Jak zlikwidować konto na Facebooku

Facebook jako narzędzie biznesowe

Oprócz możliwości rozmawiania z przyjaciółmi, Facebook stanowi również bardzo potężne narzędzie biznesowe. Posiada on bowiem wbudowaną platformę Facebook Ads, będącą narzędziem wykorzystywanym w procesie marketingu internetowego. Przy użyciu Facebook Ads mamy możliwość tworzenia kampanii reklamowych w taki sposób, aby były one widocznie dla każdego, kto na przykład przegląda swoją tablicę na Facebooku lub sprawdza aktualności na instagramie. Obsługa Facebook Ads wbrew pozorom nie należy do skomplikowanych czynności. W internecie możemy znaleźć całe mnóstwo kursów poświęconych temu zagadnieniu. Ze względu na dużą konkurencję w tej branży, wiele kursów można otrzymać w naprawdę korzystnych cenach. Warto zdać sobie sprawę z tego jak potężnym narzędziem jest Facebook, szczególnie jeśli prowadzimy swój własny biznes.

Dzięki rozwojowi technologii możemy promować swoje usługi bez wychodzenia z domu. Kampanie reklamowe tworzone przy użyciu Facebook Ads świetnie sprawdzają się, jeśli prowadzimy na przykład własny sklep internetowy. Odpowiednio skonstruowana i zoptymalizowana kampania reklamowa pozwala nam na generowanie ponadprzeciętnych dochodów z naszego biznesu. Oprócz Facebook Ads, bardzo ciekawym narzędziem służącym do prowadzenia marketingu internetowego jest również Google Ads oraz powiązany z nim Google Analytics.