Co kupić na chrzest?

Chrzest święty to jeden z najważniejszych elementów w życiu małych dzieci. To tak naprawdę pierwsza taka „poważna” okazja do zaprezentowania światu swojego dziecka (nie wspominając tutaj już o wklejaniu zdjęć na swoje konta społecznościowe), o ile chrzest urządzony jest przed pierwszymi urodzinami dziecka. W każdym razie takie wydarzenie ma wielką oprawę, nie tylko w samym kościele, ale także w czasie późniejszym. Do tego dnia bardzo starannie przygotowują się rodzice małego dziecka, jak również osoby, które są na niego zaproszone.

Jaki prezent wybrać dla dziecka?

Goście na pewno będą zastanawiać się nad tym, co powinni takiego maluchowi zakupić na prezent, skoro właściwie jest jeszcze takim małym dzieckiem. Czy istnieje idealny prezent na chrzciny? Oczywiście, że nie. Wszystko bowiem zależy od kilku rzeczy. Po pierwsze od stanu naszych finansów. Po drugie wiele osób przykłada wagę do swojej wiary katolickiej oraz od stopnia jej „natężenia”. Tak, nie ma co ukrywać, że dla niektórych chrzest święty to zwykła formalność. Dla niektórych osób jest to z kolei głębokie, duchowe przeżycie, które oznacza wejście do rodziny Pana Jezusa i Boga. Takie rzeczy bierze się również pod uwagę dobierając idealny prezent dla dziecka na chrzest.

co kupić na chrzest

Co brać pod uwagę podczas wyboru prezentu?

Po trzecie – należy wziąć również pod uwagę stopień pokrewieństwa z dzieckiem oraz rolę w tym dniu. Jak wiadomo – dużą wagę przykłada się do rodziców chrzestnych, którzy pełnią w tym dniu równie ważna rolę. Takie osoby na pewno dadzą coś większego. Z kolei kuzynka, która jest tylko gościem na takim przyjęciu nie musi wysilać się z prezentem, jeżeli nie ma takiej ochoty. Również dziadkowie dziecka są też zupełnie inaczej traktowani. Jak więc widać, nie ma idealnego prezentu na taki dzień. Jeżeli nie wiemy co można podarować dziecku, to zawsze możemy podpytać rodziców, którzy na pewno wymyślą coś fajnego i przydatnego. Możemy postarać się o to, aby dziecko miało z tego dnia pamiątkę na dłużej pod postacią medalika świętego (który również może przydać się podczas Komunii Świętej).

Jednak z góry wiadomo, że taki medalik razem z łańcuszkiem będzie wykorzystany w czasie późniejszym, aby nie narazić zdrowia dziecka na tym etapie. Pomysłowym i dość oryginalnym prezentem na taki dzień jest…sztabka złota. Najprawdziwsze złoto, które również może mieć specjalną dedykację oraz grawerunek wykonane przez jubilera. Świat idzie do przodu i możliwości prezentowe również. Taka sztabka to droga inwestycja, ale najprawdopodobniej dziecko w przyszłości mogło by mieć z tego całkiem dobry pożytek.