Jaki rowerek na prezent dla rocznego dziecka?

Duża różnorodność sprzętu sportowo-rekreacyjnego dedykowanego najmłodszym dzieciom zachęca do zakupów i jest doskonałą propozycją dla każdego, kto szuka pomysłu na ciekawy prezent dla słodkiego malucha. W ofercie firm zajmujących się sprzedażą akcesoriów dziecięcych znajdziemy wiele rodzajów rowerków. Najpopularniejsze z nich to modele biegowe i trójkołowe, takie jak wielofunkcyjny rowerek KinderKraft, który w przypadku najmłodszych dzieci działa jak spacerówka.

Wielofunkcyjny sprzęt dla malucha

Pełniący podwójną funkcję, składany rowerek KinderKraft to doskonała propozycja dla dzieci najmłodszych, które mogą mieć problemy z utrzymaniem równowagi na klasycznym rowerku i są zbyt małe, by sprostać wyzwaniom długich spacerów. Rowerki tej marki wyglądem przypominają klasyczne spacerówki, ale wyposażone są w przednie koło skrętne z kierownicą i tradycyjny mechanizm napędowy z pedałami. Miejsce tradycyjnego fotelika zajmuje jednak wygodne, obszerne siedzisko z oparciem, które gwarantuje dziecku większy komfort podróżowania. Gdy maluch zmęczy się samodzielną jazdą, rodzic może zacząć go pchać. Rowerki KinderKraft wyposażone są w tylną rączkę o regulowanej długości, demontowaną budkę i pałąk zabezpieczający przed wypadnięciem dziecka z fotelika, gdy zaśnie podczas jazdy.

Sprzęt dla dzieci aktywnych

Gdy na prezent chcesz wybrać sprzęt, który zachęci dziecko do aktywności, alternatywnym rozwiązaniem dla konstrukcji trójkołowej może być biegowy rowerek KinderKraft. Taki sprzęt przypomina tradycyjną konstrukcję roweru, ale jest pozbawiony mechanizmu napędowego i pedałów. Pojazd jedzie, gdy dziecko odpycha się nogami. Dzięki zastosowaniu uproszczonej konstrukcji obsługa pojazdu jest niezwykle łatwa i poradzi sobie z nią dziecko niewiele starsze niż roczne. Biegowe rowerki KinderKraft wspomagają wszechstronny rozwój fizyczny dziecka. Są doskonałym sposobem na ćwiczenie koordynacji ruchowej i zmysłu równowagi. Ze względu na możliwość regulacji wysokości fotelika i kierownicy rowerki są sprzętem, który rośnie wraz z dzieckiem i może być przez niego użytkowany do momentu, w którym dziecko przesiądzie się na rower typu tradycyjnego.

Szukając prezentu dla rocznego, nieco starszego lub młodszego dziecka, najlepiej skupić się na dwóch kategoriach sprzętu, na rowerkach trójkołowych i biegowych. Pierwsze sprawdzą się jako alternatywa dla spacerówki. Drugie są optymalnym wyborem dla dzieci najbardziej aktywnych, które kochają zabawę na świeżym powietrzu. Takie konstrukcje pomagają również w przyzwyczajeniu dziecka do jazdy na rowerze, dzięki czemu późniejsza nauka zajmuje mniej czasu.