Czy zdrowy tryb życia polega wyłącznie na zdrowym odżywianiu?

Zdrowy styl życia to nie tylko dieta, ale także i ruch. Jeżeli jednak nie do końca przepadasz za jakimikolwiek dyscyplinami sportowymi, najprawdopodobniej jesteś prawdziwym mistrzem w wymyślaniu wymówek do tego, by się nimi nie zajmować. Samo zdrowe odżywianie nigdy nie zdoła jednak w pełni zadbać o twoje ciało czy psychikę. Pamiętaj, że odpoczynek może być całkiem produktywny. Wbrew pozorom takie wielogodzinne przesiadywanie przed telewizorem wcale cię nie odpręża, a działa wręcz przeciwnie, bo wystawia cię na kontakt z niepotrzebnymi bodźcami.

Niestety akurat do aktywności fizycznej wielu osobom trudno się teraz przekonać. Najczęściej twierdzisz, że nie masz na nią czasu. A nawet jeśli jesteś w stanie wygospodarować w ciągu dnia tę jedną godzinę na jakieś ćwiczenia, to zwykle – nawet jeśli wcześniej je zaplanujesz – ciężko jest ci się do nich zmusić, gdy wracasz zmęczony z pracy i już totalnie na nic nie masz ochoty (no chyba że na kolejny odcinek serialu). To, że nie jesteś w stanie pracować umysłowo, nie znaczy wcale, że nie dasz rady zmusić swojego ciała do odrobiny wysiłku. Zdrowe odżywianie zapewni ci energię na trening nawet po całym dniu pracy. Możesz być tego pewien.

Ćwiczenia działają wręcz relaksująco. Czasami potrafią na nowo rozbudzić w tobie siły i spowodować nagły wyrzut energii. Już po półgodzinnym lekkim treningu od razu poczujesz się lepiej. Staraj się jednak ćwiczyć w godzinach porannych, ewentualnie popołudniowych. Trening wieczorową porą może bowiem zaburzać przebieg nocnej regeneracji i przede wszystkim utrudniać zasypianie.

diety-fitness.pl