Makijaż permanentny oczu – czy warto?

Makijaż permanentny, to marzenie wielu kobiet, które chcą mieć wyraziste spojrzenie, również wtedy kiedy nie mają zwykłego makijażu. Jest to rozwiązanie, którego zalety okażą się mocno widoczne na basenie czy podczas nie planowanego spaceru w deszczu. Jednak makijaż permanentny jest zabiegiem, który po wykonaniu wymaga również pielęgnacji.

Pielęgnacja oczu po wykonaniu makijażu permanentnego

Makijaż permanentny oczu Warszawa, to zabieg, na którego ostateczny wynik składają się takie czynniki jak wybór odpowiedniego specjalisty, metody wykonania, ale zwłaszcza odpowiednia pielęgnacja oczu po wykonaniu makijażu permanentnego.

Zabieg odbywa się z użyciem igły, która nakłuwa powiekę. Rzeczą naturalną jest więc, że następstwem takiego działania jest opuchnięta i lekko obolała powieka.
Na opuchliznę warto zastosować zimny okład. Działanie zimna na opuchliznę jest bardzo pomocne, co jest wykorzystywane już od dawna.
Można użyć schłodzonych woreczków z żelem, ale świetnie tu się nada też okład z herbaty.
Jeżeli chcesz wypróbować innych preparatów to upewnij się, że nie uczulają one. Ważne jest też żeby podczas okresu gojenia nie drapać się po oczach, tak samo jak unikanie tarcia.

Należy też pamiętać, że długość utrzymywania się opuchlizny na oczach jest rzeczą indywidualną dla każdego człowieka.

Gojenie się oczu po makijażu permanentnym

Efekty makijażu w pełnej postaci będzie można podziwiać po okresie około 2 tygodni. Po tym okresie blednie nasycenie barwnika, które początkowo jest bardzo intensywne. Barwa po tym okresie jest nawet o połowę mniej intensywna.
Po 3 dniach od zabiegu można spodziewać się łuszczenia się naskórka na oczach, co jest procesem zupełnie naturalnym.
Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać podczas okresu gojenia się oczu, to pielęgnacja nawilżająca skórę wokół oczu.

Jeśli chodzi o specjalistyczne kosmetyki jakie warto zastosować, to najlepiej spytać się specjalisty wykonującego zabieg co poleca.
Taki preparat należy wklepywać w odległości 0.5 do 1 centymetra od miejsca wykonania makijażu. Natłuszczanie skóry oczu, to natomiast pomysł z którego warto zrezygnować. Nie przyniesie on pozytywnych skutków.

Po zabiegu warto zaczekać jakiś czas z wykonaniem makijażu oczu. Skóra potrzebuje czasu by odpocząć. Po okresie 3 dni możesz wykonać delikatny makijaż, ale warto zwrócić uwagę by był on łatwy w demakijażu. Jest to ważne, bo nie trzeba będzie narażać oczu na zbędne tarcie czy silne środki do usuwania makijażu. Najlepiej wybrać tusz do rzęs, który nie będzie wodoodporny.