Czym kierują się mężczyźni wybierając krawaty?

Dla większości mężczyzn dokonanie takiego wyboru stanowi niemały dylemat. Zazwyczaj krawaty i muchy panowie dobierają do koloru garnituru, koszuli lub sukienki swojej partnerki. W tym przypadku przyjęte pewne wzorce, które uznawane są za mniej lub bardziej eleganckie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że połączenie jednolitych kolorów garnituru, koszuli i krawata jest zazwyczaj pozbawione ryzyka. Natomiast połączenie ze sobą materiałów wzorzystych stanowi pewien problem, szczególnie w eleganckich zestawieniach. Zdaniem wielu panowie przy wyborze ubioru powinni kierować się poczuciem własnego gustu. Warto również skorzystać z porady stylisty.

Jaki kolor będzie modny wiosną 2020?

Do niedawna panowie nie przykładali zbyt dużej wagi do wyglądu swojej garderoby. W przeciwieństwie do pań panowie wychodzili z założenia, że moda męska jest uniwersalna, dlatego też nie jest zależna od sezonu. W ostatnim czasie panowie coraz częściej korzystają z męskich trendów. Kupując sobie koszule i krawaty wybierają kolory uważane za modne w danym sezonie. W kolekcjach wiosenno-letnich 2020 modne będą kolory pastelowe, takie jak błękit, beż i róż. Jeszcze do niedawna ten ostatni kolor był zarezerwowany tylko dla płci pięknej. Teraz widok mężczyzny w różowym krawacie nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Często jednak do pracy panowie wybierają stonowane kolory np. szary garnitur i czarny krawat. Czerń jest kolorem klasycznym, wybierając ten odcień, możemy mieć pewność, że będzie się komponował z każdym zestawem.

Koszule pasujące do męskich krawatów

W szafie każdego mężczyzny powinna znaleźć się biała koszula. Jest to kolor ponadczasowy i elegancki, który wygląda dobrze w każdym zestawieniu. Chcąc uniknąć zlewania się ze sobą kolorów, do białej koszuli panowie powinni zakładać krawaty w ciemnych tonacjach. Oprócz klasycznej bieli, w szafie panów powinny znaleźć się koszule w różnych kolorach dopasowane do indywidualnego gustu. Kiedyś panowie wybierali koszule o luźnym kroju, teraz noszą przylegające do ciała tzw. slim. Koszule możemy podzielić na dwa typy: wizytowe, czyli wieczorowe, okazjonalne i do pracy oraz casualowe: sportowe, codzienne. Do sportowych koszul również można założyć krawat. Należy jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego został  wykonany, aby odpowiednio dopasować go do stylizacji.