Jaką wybrać odżywkę do włosów?

Odżywka jest jednym z najbardziej podstawowych produktów kosmetycznych do pielęgnacji włosów. Większość kobiet korzysta z niej na co dzień. W teorii po każdym umyciu głowy wystarczy nałożyć ją w odpowiedniej ilości na kosmyki, a następnie spłukać, by cieszyć się pięknymi i wygładzonymi pasami, które z łatwością można wtedy rozczesać. Nie zawsze ma się jednak czas na tak dogłębną pielęgnację. W życiu każdego człowieka zdarzają się dni, gdy poprzez zaspanie musi on w ciągu kilku lub kilkunastu minut przygotować się do wyjścia z domu. A wtedy z pomocą przychodzi odżywka do włosów w sprayu. Działa ekspresowo i u niektórych osób może naprawdę fantastycznie się sprawdzać.

Odżywka do włosów w sprayu

Ten typ kosmetyku jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych odżywek do spłukiwania. Ma lżejszą konsystencję. Odżywki w sprayu najczęściej występują w formie płynów, dlatego nie ma takiej możliwości, aby jakkolwiek obciążyły włosy, co zdarza się w przypadku używania tradycyjnych masek i kremów. Idealnie sprawdzą się one u posiadaczek cienkich i wiotkich pasm. Nie przeciążą ich, a mogą nawet delikatnie unieść je u nasady i sprawić, że włosy będą wyglądać na bardziej puszyste i gęstsze. A jak z nich skorzystać? Sposób użytkowania zależy oczywiście od rodzaju odżywki. Tylko pozornie preparaty w sprayu wyglądają tak samo – wystarczy przyjrzeć się im z bliska, by dostrzec, że w rzeczywistości mocno się one od siebie różnią. Ostatnio bardzo modne są np. kosmetyki dwufazowe. Taka odżywka do włosów w sprayu składa się z dwóch warstw o odmiennej strukturze. Trzeba je ze sobą dokładnie wymieszać. Przed użyciem należy wstrząsnąć butelkę, by dopiero potem rozpylić jej zawartość na całych włosach. Drobinki pokryją równomiernie całą czuprynę, dzięki czemu później łatwiej można będzie ją rozczesać. Odżywek w sprayu nie należy jednak stosować w zbyt dużych ilościach. Łatwo można z nimi przesadzić. A wtedy włosy zaczynają się sklejać i przyklejają się do skóry głowy, co nigdy nie wygląda estetycznie.

jaką wybrać odżywkę

Co będzie lepszym wyborem?

Większość fryzjerów uważa, że preparaty przeznaczone do spłukiwania są lepsze od tych „ekspresowych”, występujących w formie sprayów. Dobra pielęgnacja musi być jednak dostosowana do trybu życia kobiety. A skoro nie ma ona czasu na to, by codziennie po kąpieli wmasowywać we włosy maskę i czekać kilkanaście minut, aby potem ją spłukać, lepiej zrobi, gdy zacznie regularnie używać odżywek w sprayu. One także mogą fantastycznie się sprawdzać. Dobra odżywka do włosów w sprayu potrafi zadziałać niemalże tak samo dobrze jak ta do spłukiwania.