Zasady, które pomogą przy zdrowym żywieniu psa

Często się zdarza, że niespodziewanie pies odmawia jedzenia lub odwrotnie – je go znacznie więcej. Zazwyczaj ma to związek z samopoczuciem pupila, poczuciem bezpieczeństwa. Zdarza się, że opiekun zupełnie nieświadomie podtrzymuje negatywne nawyki swojego psa, co negatywnie odbija się na jego zdrowiu.  Karma Royal Canin zapewnia zbilansowany skład, jednak to nie wszystko, o czym musi pamiętać właściciel. W artykule przedstawiamy najważniejsze zasady, których należy przestrzegać, żeby wspierać zdrowe żywienie psa.

O czym warto pamiętać?

Inwestując w pełnowartościową karmę Royal Canin nie trzeba się martwić o uzupełnianie posiłków o dodatkowe smaczki czy inne przekąski. Opiekun powinien wybrać pokarm dedykowany dla konkretnej rasy lub dostosowany do wieku psa, żeby zapewnić mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Karma Royal Canin cieszy się dużym uznaniem wśród klientów nie tylko ze względu na doskonały skład, ale także na zachęcający smak i aromat. Poniżej przedstawiamy zasady dotyczące podawania posiłków i żywienia psa, o których każdy opiekun powinien pamiętać.

6 najważniejszych zasad, których każdy opiekun musi przestrzegać

1.    Stałe miejsce jedzenia

Pies powinien posiadać swoją przestrzeń w domu, żeby czuł się bezpiecznie – zasada dotyczy zarówno położenia legowiska, jak i miski z jedzeniem oraz wodą.

2.    Regularne pory karmienia

Ustalone godziny karmienia pomagają regulować apetyt ukochanego zwierzaka. W zależności od potrzeb należy podawać posiłek 2-3 razy dziennie.

3.    Odpoczynek po jedzeniu

Po zjedzonym posiłku warto dać psu czas na odpoczynek i nie zachęcać go do zabaw ani spaceru.

4.    Odstęp między wysiłkiem fizycznym a posiłkiem

W trosce o dobra samopoczucie pupila powinno się odczekać minimum godzinę między zakończeniem spaceru czy aktywnej zabawy a podaniem psu jedzenia.

5.    Stopniowe zmiany w diecie

Nie powinno się wprowadzać zmian w diecie w sposób gwałtowny – zdecydowanie lepiej przyzwyczajać psa do nowych nawyków stopniowo. Każda taka modyfikacja wiąże się ze zmianami w pracy układu pokarmowego, dlatego warto uważnie obserwować zachowanie psa.

6.    Dostęp do miski z wodą

Pupil powinien mieć stały dostęp do miski ze świeżą, chłodną wodą, bez względu na porę roku.

To najważniejsze zasady, których każdy opiekun powinien przestrzegać. Warto pamiętać o stosowaniu wysokiej jakości karmy (Royal Canin lub od innych renomowanych producentów). W razie jakichkolwiek wątpliwości czy zaniepokojenia stanem zdrowia swojego pupila należy udać się do lekarza weterynarii, aby wspólnie ustalić, jak najlepiej wspierać zdrowe żywienie ukochanego czworonożnego przyjaciela.