Nadanie przesyłek do Anglii

Według szacunków, poza granicą Polski żyje około 20 milionów Polaków. Spora część Polonii zamieszkuje UK (około 500 tysięcy). Powoduje to, że wysyłka paczek na linii Polska-Anglia jest bardzo popularną opcją. Opcji wysyłkowych do Anglii jest sporo. Z pewnością można postawić na tradycyjną pocztę, ale też na usługi kurierskie czy przekazanie paczki za pośrednictwem prywatnych firm przewoźniczych. Najlepiej jest jednak stawiać na bezpieczeństwo i zaufać sprawdzonym firmom transportowym. Jeśli potrzebujemy nadać paczkę do UK, warto postawić na usługę brokera kurierskiego, który ma do zaoferowania szeroki zakres firm kurierskich. Warto jest zajrzeć na stronkę Allekurier.pl, gdzie można zamówić kuriera w atrakcyjnych cenach. Spośród wymienionych sposobów na wysyłanie paczek z Polski do Anglii najpewniejszą oraz najkorzystniejszą opcją wydaje się być kurier. Jeśli postawimy na pocztę, możemy zapłacić więcej niż jeśli postawimy na usługi kurierskie. Dodatkowo czas dostarczenia przesyłki może być o wiele dłuższy w porównaniu do firm kurierskich. Warto więc stawiać na standardowych, sprawdzonych przewoźników z ugruntowaną pozycją. Wysyłając paczkę przez sprawdzony serwis AlleKurier, dobrze jest przeanalizować zakładkę z cennikiem paczek do Anglii tak, aby wybrać najbardziej pasującą nam opcję.

Przesyłka do Anglii

Przesyłki kurierskie do UK, które są w AlleKurier są bardzo ekonomiczną oraz wygodną opcją. Czasami wydaje się, że cała procedura jest skomplikowana oraz trudniejsza niż wysyłka na poczcie, gdzie trzeba jedynie podejść z paczką do okienka, dlatego warto jest przybliżyć, jak wysłać odpowiednio paczki do UK kurierem, aby wszystko było jasne i klarowne, a także nie wymagało to wiele czasu. Najważniejszą zalecą opcji wysyłki jest niewątpliwie to, że cały proces nadania wysyłki odbywa się we własnym domu czy mieszkanie – musimy mieć jedynie internet. Przesyłka do Anglii to łatwizna!

Jak nadać paczkę do Wielkiej Brytanii?

Pierwszym krokiem, który trzeba wykonać jest otworzenie strony internetowej AlleKurier, a następnie wypełnienie znajdującego się tam formularza. W owym miejscu podać trzeba takie informacje jak waga oraz wymiary wysyłanych paczek, a także kraj doręczenia wysyłki. Następnie po kliknięciu w przycisk wyceń przesyłkę, pojawić się powinny dostępne warianty usługi, które są do naszego wyboru. Dla podanych wymiarów paczek wyświetlą się kurierzy, którzy doręczą nam paczkę od drzwi, do drzwi, a także zobaczymy szacowany czas doręczenia oraz cenę zamówienia. Następnie wybrać przycisk wybieram, jeśli zdecydujemy się na danego przewoźnika, a potem uzupełniamy dane, które zostały nam do wypełnienia, czyli dotyczące transportu wysyłek. Mowa tu między innymi o adresie doręczenia, numerze telefonu do odbiorcy, adresie e-mailowym oraz dane nadawcy. Trzeba też uzupełnić także dane o zawartości packi i w zależności od potrzeb, jest również możliwość kupienia dodatkowego ubezpieczenia do towaru znajdującego się w paczce. Ostatnim etapem do zrobienia jest opłacenie zlecenia, zapakowanie paczki, a następnie czekanie na jej odbiór przez wybranego przez nas kuriera. Trzeba tez zaznaczyć o tym, że musimy wydrukować otrzymany na e-mail list przewozowy. Będzie on niezbędny po to, aby paczka mogła trafić do adresata. Jeśli mowa o przesyłce do UK, jest to specjalny międzynarodowy list przewozowy. Przed wydrukowaniem takiego listu trzeba sprawdzić, czy na pewno zgadzają się wszelkie dane, ponieważ dalsze losy paczek będą zależne od poprawnego zaadresowania oraz wspomnianego wyżej listu przewozowego.