Jak prawidłowo stosować maski do włosów?

Maski do włosów to kosmetyki, które oddziałują dobroczynnie na strukturę włosów i wyraźnie poprawiają ich kondycję. Warto je stosować, gdy włosy są suche, łamliwe lub bardzo zniszczone. Maska do włosów może doskonale nawilżać, regenerować lub odżywiać włosy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo używać tego kosmetyku w domowych warunkach!

Dlaczego warto stosować maski do włosów?

Wiele kobiet sięga po maski do włosów dopiero wtedy, gdy pasma nie chcą się układać, są suche i pozbawione blasku. Tymczasem maski warto stosować regularnie, ponieważ mają liczne zalety i bardzo korzystnie wpływają na kondycję naszych włosów. Tego rodzaju preparaty wykazują silniejsze działanie niż odżywki i mogą być bezpiecznie używane w domowych warunkach. W zależności od potrzeb możesz się zdecydować na zakup:

  • maski nawilżającej,

  • maski regenerującej i bogatej w odżywcze składniki,

  • maski do włosów cienkich,

  • maski do włosów farbowanych,

  • maski wygładzającej,

  • maski do włosów kręconych.

Aplikacja maski do włosów nie jest skomplikowana, jednak wymaga przestrzegania kilku ważnych zasad. Prawidłowo nałożony produkt wniknie głęboko w strukturę włosa i dostarczy niezbędne składniki odżywcze, dzięki którym Twoje włosy szybko odzyskają dawny blask.

Jak nakładać maskę na włosy krok po kroku?

Maska do włosów wykazuje dużą skuteczność i ma długotrwałe działanie. Jednak, aby tak się stało, musisz najpierw bardzo dokładnie umyć włosy i oczyścić skórę głowy. Następnie spłucz szampon i odsącz nadmiar wody ręcznikiem. Maskę należy rozprowadzić na lekko wilgotnych włosach. W tym celu nałóż preparat na dłonie i powoli rozprowadź go na całej długości włosów. W trakcie tej czynności skup się przede wszystkim na końcówkach i miejscach, w których włosy są wyjątkowo łamliwe. Jednocześnie unikaj rozprowadzania maski na skórze głowy.

Delikatnymi, kolistymi ruchami wmasuj preparat we włosy, a następnie użyj grzebienia, aby rozczesać włosy i pozostaw preparat na ich powierzchni przez 5-30 minut w zależności od zaleceń producenta. Niektóre maski lepiej się wchłaniają, dzięki specjalnym czepkom termicznym. Ich stosowanie jest proste i wygodne, a przy tym przynosi szybkie i spektakularne rezultaty.

Czy maskę do włosów trzeba spłukać?

Dobrej jakości maski do włosów są bogate w odżywcze składniki, dlatego istnieje spora pokusa, aby nie spłukiwać produktu i pozostawić go na włosach przez całą noc. Jednak warto mieć na uwadze, że większość dostępnych na rynku produktów to maski, które należy spłukać po ok. 5-30 minutach od ich zastosowania. Dłuższe pozostawienie preparatu na włosach może obciążyć włosy i sprawić, że na drugi dzień trudno będzie ułożyć z nich efektowną fryzurę. Na rynku są dostępne specjalne maski, które nie wymagają spłukiwania. Ich działanie jest zbliżone do działania odżywki. Takie preparaty nie obciążają włosów i mogą być bezpiecznie stosowane na noc.

Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz, pamiętaj, aby używać masek do włosów regularnie. W ten sposób skutecznie zadbasz o swoją fryzurę i zapewnisz włosom odpowiedni poziom nawilżenia. Maski do włosów warto stosować zarówno do włosów farbowanych, jak i naturalnych. Już po pierwszym użyciu odczujesz wyraźną różnicę w postaci gładkich, gęstych i lśniących włosów.

Artykuł sponsorowany