Finansowanie floty pojazdów dla logistyki

W obecnych czasach finansowanie floty pojazdów dla logistyki może przebiegać na różne sposoby. Warto się z nimi zapoznać, a także dowiedzieć nieco więcej na temat zalet oraz wad poszczególnych rozwiązań.

Zakup za gotówkę

Wśród różnych sposobów finansowania floty pojazdów dla logistyki można wskazać między innymi zakup za gotówkę. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku przedsiębiorców, którzy posiadają odpowiednią ilość środków finansowych na zakup pojazdów. Główną zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności zaciągania kredytów, co może wpłynąć na niższe koszty zakupu pojazdów. Przedsiębiorca może zdecydować się zarówno na zakup nowych samochodów dostawczych, jak i pojazdów używanych lub poleasingowych. Jednak zakup pojazdów dostawczych za gotówkę może mieć również pewne wady. Wśród nich wskazuje się przede wszystkim konieczność wydatkowania własnych środków pieniężnych, co może nie być możliwe w przypadku zbyt małego budżetu.

Zakup w leasingu

Finansowanie floty pojazdów ciężarowych może być realizowane również dzięki skorzystaniu z takiego rozwiązania jak leasing. Jest to najczęściej wybierany sposób finansowania przez przedsiębiorców, ponieważ jest bardzo opłacalny. Korzystną ofertę leasingu na samochody dostawcze można znaleźć między innymi w firmie MAN FS. Główną zaletą takiego rozwiązania jest finansowanie zakupu w pełni sprawnych pojazdów, które charakteryzują się wysoką jakością oraz solidnością. Nowe pojazdy mogą stanowić element budowania prestiżowego wizerunku firmy w oczach klientów oraz kontrahentów. MAN FS oferuje leasing na bardzo dobrych warunkach finansowych. Zawarta umowa może przynieść również szereg korzyści podatkowych, dlatego rozwiązanie to jest bardziej opłacalne od zakupu pojazdów za gotówkę lub na kredyt.

Zakup na kredyt

Samochody dostawcze mogą być również zakupione w przedsiębiorstwie na kredyt. Finansowanie floty pojazdów w tej sposób także ma pewne zalety. Wśród nich można wskazać szeroki wybór pojazdów, a także możliwość budowania swojej historii kredytowej. Jednak wzięcie kredytu na flotę pojazdów bardzo często wiąże się z nadmiernie wysokimi kosztami dla przedsiębiorstwa. Kredyt może być także trudny do uzyskania przez niektórych przedsiębiorców, na przykład początkujących. Bardzo często firma musi funkcjonować przez pewien czas na rynku, aby mieć możliwość starania się o kredyt. Rozwiązaniem, które jest najlepiej dostosowane do potrzeb biznesowych przedsiębiorstw, jest leasing, dlatego jest to najczęściej wybierany sposób finansowania floty pojazdów do firm transportowych o różnej wielkości.