Bransoletki męskie – kiedy i jak je nosić?

Bransoletki męskie są świetnym dodatkiem do garderoby nowoczesnego mężczyzny. Stanowią modny dodatek do niemal każdej stylizacji. Istnieje wiele ich rodzajów, wykonanych z różnych materiałów – od eleganckiej skóry po artystyczne plecionki. W jaki sposób je nosić? Który typ tej biżuterii sprawdzi się w luźniejszych kreacjach, a który będzie pasować do garnituru?

Bransoletki męskie – dlaczego warto je nosić?

Rola dobrze dobranej bransoletki męskiej nie różni się tak bardzo od roli jakiejkolwiek innej biżuterii, takiej jak naszyjniki czy pierścionki. Ma stanowić zauważalny akcent – choć nie jest to centralny element stroju, zdecydowanie stanowi jego wyraźną część.

Forma bransoletki męskiej powinna być zależna od rodzaju noszonego stroju. W przypadku krawata i garnituru, modele metalowe i ekskluzywne będą naturalnym wyborem. Jeśli garderoba mężczyzny skłania się bardziej w kierunku luźniejszych kreacji (np. tropikalnych koszul lub spodni chino), lepszym rozwiązaniem będą bransoletki męskie ze skóry, sznurka lub koralików o szorstkim, naturalnym wyglądzie. W obu przypadkach trzeba wiedzieć, że rola bransoletki jest zawsze taka sama: podkreśla ogólny wygląd.

Jak nosić bransoletkę męską?

Bransoletki męskie można łączyć z niemal każdym ubraniem, choć warto pamiętać, że najlepiej będą wyglądały w stylizacjach z krótkimi rękawami – wtedy zostaje dużo miejsca na ich wyeksponowanie. Można je ponadto nosić jak zwykły zegarek czy zestawiać razem kilka modeli i założyć je na jeden nadgarstek. Warto pamiętać, że przy połączeniu różnych elementów biżuterii obok siebie trzeba unikać wrażenia masywności, które psuje cały efekt.

Rodzaje męskich bransoletek

W przypadku bransoletek mężczyźni mają duże możliwości w kształtowaniu własnego stylu. Oto kilka najbardziej znanych rodzajów biżuterii tego typu:

  • szerokie bransolety z metalu – najbardziej ekskluzywne modele, często spotykane w parze z eleganckimi i poważnymi kreacjami, np. garniturem. W tym przypadku warto unikać krzykliwych kolorów i postawić na te klasyczne, np. srebro czy złoto;
  • bransoletki z plecionki – świetnie komponują się z luźniejszymi kreacjami, mają za zadanie nadać mniej oficjalny wygląd danej kreacji i podkreślić indywidualność mężczyzny;
  • skórzane bransoletki męskie – solidne modele z czarnej skóry to czysta klasyka. Świetnie komponują się z martensami i ciemnymi kolorami. Istnieją także bransoletki ze skóry w innych kolorach, z grawerami czy przeróżnymi wzorami.

Dobrze dobrana bransoletka męska potrafi podkreślić daną stylizację. Przed wybraniem dla siebie odpowiedniego rodzaju, warto eksperymentować i sprawdzać różne ich rodzaje, aby znaleźć najlepsze połączenie.