Tradycyjne i nowoczesne gałki meblowe – prosta wymiana, natychmiastowy efekt!

Chcesz odmienić wygląd swoich mebli? Pomyśl o bardzo prostym, ale skutecznym sposobie, czyli o wymianie gałek meblowych na nowe!

Akcesoria jak gałki meblowe są stosowane w różnych typach mebli, między innymi w komodach, szafach, biurkach, meblach kuchennych czy łazienkowych. Są bardzo proste w wymianie, a nowe mogą całkowicie odmienić wygląd mebla. Właśnie dlatego na taką metamorfozę posiadanego obecnie wyposażenia wnętrz decyduje się wiele osób. Jakie gałki oferowane są przez producentów? Jak je dobrać? Gdzie je kupić? Sprawdź!

Rodzaje gałek meblowych – jakie wybrać?

Produkty jak gałki meblowe dostępne są w wielu wariantach do wyboru i można bez problemów dopasować je do wielu typów mebli i ich przeznaczenia.

Gałki można podzielić na kilka kategorii pod kątem materiału, z którego są one wykonane. Najczęściej spotykane są:

  • gałki metalowe
  • gałki plastikowe
  • gałki drewniane
  • gałki ceramiczne
  • gałki kamienne

Gałki występują też w zróżnicowanych kształtach, na przykład mogą mieć one formę kuli, kwadratu, ściętego stożka, mogą mieć okrągły, spłaszczony kształt. Różne warianty pozwalają na dobór odpowiedniego typu gałek do stylu mebla oraz wnętrza, by nadać mu niebanalny wygląd.

Jak dobrać gałki do mebla?

Wybierając gałki meblowe, warto przede wszystkim skoncentrować się na tych, które będą odpowiadały jego przeznaczeniu oraz stylowi.

Gdy celem jest nadanie meblowi nowoczesnego wyglądu, najlepiej zdecydować się na proste gałki meblowe, na przykład w kolorze czarnym, który prezentuje się bardzo elegancko. Z kolei wtedy, gdy mebel jest klasyczny, wówczas można wybrać zdobione gałki meblowe w odcieniu jak stare złoto. Ciekawie prezentują się wtedy również gałki ceramiczne, które nadają meblom rustykalny wygląd.

Można także zakupić gałki meblowe przeznaczone specjalnie do mebli dziecięcych, na przykład w formie zwierzątek czy w żywych kolorach, które mogą od razu sprawić, że pokój dziecka nabierze nowego charakteru.

Gałki do mebli – gdzie można je kupić?

Obecnie gałki meblowe sprzedawane są przez wiele firm, które mogą zaoferować swoim klientom pełną paletę ciekawych wariantów tych akcesoriów meblowych.

Najszerszy wybór oferują najczęściej sklepy oferujące takie właśnie akcesoria, gdzie można znaleźć je w różnych stylach – klasycznym i nowoczesnym.

Ceny gałek meblowych są zróżnicowane. Najczęściej jedna sztuka jest wydatkiem od 2 złotych do nawet 20-30 złotych w przypadku gałek o misternej budowie lub malowanych ręcznie. Więcej informacji o cenach można znaleźć już teraz w sklepach internetowych oferujących akcesoria meblowe.