Sposoby na nowe auto bez wykładania gotówki

Zainteresowanie nowymi samochodu z roku na rok wzrasta. Można to stwierdzić chociażby po braku dostępności samochodów w salonach oraz po długim czasie oczekiwania na nowe auto. Po części spowodowane jest to słabą dostępnością komponentów niezbędnych do produkcji samochodów, jednak kluczową kwestią pozostaje to, że ludzie coraz częściej decydują się na zakup samochodów, niż miało to miejsce jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Życie w ciągłym biegu, potrzeba wygody oraz konieczność przemieszczenia się z miejsca w miejsce sprawiają, że posiadanie nowego auta stało się swego rodzaju standardem w dzisiejszych czasach. Wpływ na to mają również sami producenci aut, którzy posiadają w swojej ofercie samochody we wszystkich możliwych wariantach oraz oferują atrakcyjne warunki finansowania swoim klientom.

Leasing samochodu – na czym polega i jakie czynniki wpływają na wysokość raty?

Dawniej na zakup nowego samochodu mogli pozwolić sobie tylko najbardziej zamożni. Spowodowane to było koniecznością wydania jednorazowo dużej ilości gotówki. Na szczęście obecnie ze względu na coraz bardziej korzystne warunki finansowania, coraz więcej osób może pozwolić sobie na posiadanie nowego auta. Jedną z najbardziej popularnych oraz najłatwiej dostępnych form finansowania jest leasing. Polega on na udzieleniu praw do korzystania z pojazdu, w zamian za opłacanie miesięcznej raty. Warto jednak zaznaczyć, że leasingowane auto nie jest naszą własnością i może stać się nią dopiero w momencie jego wykupu po zakończeniu umowy. Można więc potraktować ten kredyt jak abonament na samochód – więcej informacji znajdziesz na: https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/kredyt-moc-niskich-rat.html . Leasing to najbardziej korzystny sposób na finansowanie samochodu dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą, ponieważ stanowi element optymalizacji podatkowej. Na wysokość raty leasingu wpływają różne czynniki, które możemy w dowolny sposób modyfikować. Ten fakt sprawia, iż leasing stanowi bardzo elastyczną formę finansowania, przez co tak wielu ludzi decyduje się z niego korzystać. Jednym z czynników wpływającym na wysokość raty jest kwota wspomnianego wcześniej wykupu auta. Jeśli kwota ta będzie wysoka, miesięczna rata będzie niższa i odwrotnie. Kolejnym czynnikiem jest okres leasingu. Standardowo leasing trwa 4 lata, jednak w niektórych przypadkach może trwać on również 5 lat lub znacznie mniej. Im dłuższy okres finansowania wybierzemy, tym mniejsza będzie miesięczna rata. Ostatnim czynnikiem jest wkład własny, czyli początkowa kwota którą płacimy za auto. Możemy zdecydować się na opcję leasingu bez wkładu własnego, jednak wiąże się to z o wiele większą, miesięczną ratą. Jeśli interesuje nas finansowanie samochodu, warto skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów, które wyliczą nam odpowiednią ratę kredytu na podstawie wspomnianych wyżej parametrów.

Cupra – marka premium jako jedno z najczęściej leasingowanych aut

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Cupra to tak naprawdę odrębna marka premium innej znanej marki jaką jest Seat. Cupra zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością na polskich drogach. Posiada ona w swojej ofercie modele takie jak m.in. Ateca czy Formentor. Seat należy do koncernu Volkswagena, co sprawia że możemy liczyć na atrakcyjne warunki finansowania jeśli interesuje nas kredyt na Cuprę – sprawdź sam na: https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/kredyt-moc-niskich-rat1.html . Koncern Volkswagen jest właścicielem firmy Volkswagen Financial Services, która zajmuje się przygotowywaniem ofert finansowania dla swoich klientów. Warto więc skorzystać z usług tej firmy, w przypadku gdy zamierzamy wziąć kredyt na Cuprę.