Karta Samsung PRO Plus 512 GB – nie tylko do smartfonu

Współczesne karty pamięci zostały stworzone do przechowywania plików różnego rodzaju. Możemy zapisywać na nich zdjęcia, dokumenty, e-booki, wysokiej jakości filmy, a nawet wymagające gry i aplikacje. Nic dziwnego, że karta Samsung PRO Plus 512 GB ma bardzo wiele zastosowań. W jakich urządzeniach możemy ją wykorzystać?

Karta pamięci PRO Plus Samsung – do jakich urządzeń?

Nowoczesne sprzęty elektroniczne mają konkretne wymagania co do standardu kart pamięci, jakie możemy w nich wykorzystać. Najczęściej mamy do czynienia z kartami microSDHC i microSDXC. Te pierwsze mają pojemność do 32 GB, drugie nawet do 2 TB. Warto zwrócić uwagę na te parametry, ponieważ nie każdy smartfon obsługuje najnowszy standard i jeśli do telefonu obsługującego wyłącznie karty microSDHC włożymy kartę microSDXC Samsung PRO Plus, to nie będzie działać ona w ogóle lub nie wykorzystamy jej potencjału.

Karta Samsung PRO Plus 512 GB posiada standard SDXC obsługiwany przez cyfrowe lustrzanki jednoobiektywowe, aparaty bezlusterkowe, kompaktowe aparaty cyfrowe, kamery, laptopy, smartfony, tablety, a nawet konsole. Dzięki dużej pojemności karty możemy tworzyć i zapisywać setki zdjęć, filmów oraz zaawansowanych i wymagających gier. Żeby jednak przetwarzanie tych plików było szybkie i płynne, istotna jest prędkość zapisu i odczytu, jaką oferuje karta microSD PRO Plus Samsung. Możemy z nią liczyć na odczyt i zapis do 180 MB/s oraz 130 MB/s*. Z kolei za płynne nagrywanie i odtwarzanie filmów odpowiada prędkość klasy UHS-I, V30. Ta druga wartość oznacza minimalną prędkość nagrywania, wynoszącą 30 MB/s.

Wymagające gry na konsoli również nie stanowią problemu dzięki klasie A2, którą może pochwalić się karta pamięci PRO Plus Samsung. Klasa ta oznacza, że karta potrafi wykonać nawet 4000 losowych operacji odczytu i 2000 operacji zapisu na sekundę**, co przy zaawansowanych aplikacjach na telefonie czy tablecie ma bardzo duże znaczenie.

Samsung PRO Plus – pamięć do użytku w dowolnych warunkach

Film ze skoku na bungee? A może nagranie z basenu? Nie tylko urządzenie, którym robimy zdjęcia czy filmy musi być odporne, ale i sama karta pamięci. Dzięki temu nasze wspomnienia przetrwają, a pliki nie zostaną uszkodzone. Karta microSD PRO Plus Samsung jest odporna na wiele czynników takich jak woda, temperatura, promieniowanie RTG, pole magnetyczne, upadki, a także zużycie mechaniczne***. Częste podróże samolotem, nagrywanie w trakcie jazdy motocyklem czy w czasie deszczu nie powinny zniszczyć Twoich wspomnień, dzięki wytrzymałej konstrukcji . Ponadto, wariant microSD Samsung PRO Plus wytrzyma nawet wielokrotne przekładanie do czytnika czy innych urządzeń. Zachowaj wspomnienia dzięki pamięci flash nr 1 na świecie****!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Prędkości odczytu i zapisu oparte na wewnętrznych testach przeprowadzanych w kontrolowanych warunkach. Rzeczywiste prędkości mogą być inne, w zależności od pojemności karty.

**Na podane wartości wskazuje klasa wydajności A2, dla której wartości te są standardem.

*** ¹ Woda: do 72 godzin w wodzie morskiej. Temperatura: robocza od -25 do 85°C, w stanie spoczynku od -40 do 85°C. Promieniowanie rentgenowskie: do 100 mGy (skanery lotniskowe). Pole magnetyczne: do 15 000 gausów (rezonans magnetyczny). Upadek: do 5 metrów. Zużycie mechaniczne: do 10 000 włożeń i wyjęć. Te parametry odporności dotyczą karty microSD bez adaptera.

****Źródło: Dane OMDIA 2003-2022: Udział w rynku przychodów dostawców pamięci NAND.