Dlaczego wynajem auta dla osoby fizycznej się opłaca?

Wynajem długoterminowy to coraz popularniejsza metoda, aby pozyskać auto nie tylko dla firmy, ale też dla osoby prywatnej. Główną zaletą takiego wynajmu jest niski koszt, wygoda i możliwość wypożyczenia bardzo atrakcyjnego, nowoczesnego auta.

Wynajem długoterminowy

– na czym polega? Długoterminowy wynajem samochodu jest formą leasingu, jednak nie ma tu możliwości jego wykupu na koniec umowy. Usługa ta zawiera usługi serwisowe, księgowe, administracyjne. Oznacza to, że firma zajmująca się długoterminowym wynajmem, zobowiązuje się do kompleksowej obsługi dotyczącej napraw, wszystkich przeglądów okresowych czy wykupienia polisy OC i AC. Osoba, która wynajmuje samochód, ma jedynie obowiązek uiszczania wymaganych rat miesięcznych.

Co to jest VW FS?

Volkswagen Financial Service to marka, która oferuje wszelkie usługi finansowe, które związane są z eksploatacją i zakupem samochodów przeznaczonych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych, a także ich ubezpieczenie i bankowość elektroniczną. Firma ta oferuje również usługi leasingu, zarządzania i finansowania oraz zarządzania flota zarówno dla klientów korporacyjnych jak i osób prywatnych.

Jaka jest oferta?

VW FS w ofercie posiada również poleasingowe auta, które należą do marek związanych przede wszystkim z niemieckim producentem, takim jak Skoda, Volkswagen, Seat Audi, a nawet Porsche. Oferta skierowana do klientów zawiera sprawdzone i młode samochody na wynajem, które mają sprawdzoną historię. Właściwie VW FS zajmuje się promowaniem nowego trendu, czyli użytkowanie pojazdu bez konieczności kupowania go.

Zalety długoterminowego wynajmu

Do plusów wynajmów długoterminowych dla osób fizycznych należy na pewno fakt, że osoba wypożyczająca auto nie musi uiszczać żadnej wpłaty własnej przy podpisywaniu umowy. Raty za długoterminowy wynajem auta wpisać można w koszty uzyskania przychodów. Nowoczesne, dobre wypożyczalnie posiadają auta osobowe, osobowo-dostawcze lub dostawcze. Wszystkie są w doskonałym stanie technicznym, ponieważ dba się tam o wysoką jakość, a także różnorodność marek i modeli. Każdy, nawet najbardziej wybredny klient, znajdzie tu coś dla siebie. Kto korzysta z wynajmu długoterminowego aut? Taka forma finansowania samochodów zyskuje coraz większą popularność wśród firm mniejszych i większych. Jest to korzystne dla nich zarówno pod względem podatkowym oraz finansowym. Wynajem samochodów coraz częściej stosują także osoby prywatne, zwłaszcza młodzi ludzie, którzy chcą jeździć dobrej marki samochodami.